Çevre Politikamız

Çullas Group olarak çevreye duyarlılığın öneminin farkındayız. Bu amaçla bütün operasyonlarımız çerçevesinde çevre standartlarının üstünde çalışmalarımızı yürütüyoruz ve hedeflerimizi ‘sürdürebilirlik’ kavramı üstüne kuruyoruz.

 

Birleşmiş Milletler Çevre ve Kalkınma Komisyonu’nun alt komisyonu olan Brundtland Komisyonu’nun ‘Sürdürülebilir Kalkınma Raporu’[1], ‘sürdürülebilirlik’ kavramını ‘gelecek kuşakların gereksinimlerine cevap verme yeteneğini tehlikeye atmadan, günlük ihtiyaçlarını temin ederek, kalkınmayı sürdürülebilir kılmak’ olarak tanımlar. Dünyanın en hızlı tükenen kaynaklarının başında enerji kaynakları geldiğini biliyoruz. Günümüzde enerji kullanımının verimini arttırmak hızla önem kazanıyor.

 

 Biz Çullas Group olarak bu vizyonu iki önemli cepheye taşıyoruz: ürün ve üretim.

 

‘Ekokat’ markamız  son tüketicilerimiz için yapılarda ısınma ve soğutma için gerekli enerji sarfiyatını düşürücü yalıtım ürünleri ile ön plana çıkıyor. Enerji sarfiyatını düşürerek kaynaklarımızın harcanmasına yardımcı olmakla kalmıyoruz, tüketicilerimizin de masraflarını düşürüyoruz.

 

Üretim tesislerimizde ise tasarruf önlemlerimiz ve geri dönüşüm sistemlerimiz ile kaynaklarımızın harcanmasını kısıtlıyor, tamamen doğal malzemeler ile üretim yaparak doğaya zarar vermiyoruz.

 


 

[1] Sürdürülebilir Kalkınma Türkiye. (n.d.). Sürdürülebilir Kalkınma Türkiye. alındı: http://www.surdurulebilirkalkinma.gov.tr/Rio+20.portal